سر ساقی سلامت ...- برهان 2 اثبات وحی قرآن از روی دلایل عقلی «امی» بودن پیامبر

تاریخ: دوشنبه 29 اسفند 1390 ساعت: 13:01 بازدید: 238 نویسنده: مجنون

برای مطالعه ی متن برهان به ادامه مطلب بروید...


فرض کنید 10 تا 20 سال به سن چهل سالگی محمد مانده و فرض کنید قرآن را او از روی فکر خودش نوشته و عوامل ماورایی در ان دخالت نداشته است ، حال دقت کنید:

در روزگاری که 15 تا 20 باسواد در منطقه وجود داشت ، مسلما در این جامعه وجود سواد یک ارزش تلقی شده و درآمدزا خواهد بود، مثلا در نوشتن معاهده ها ، پیمان های بین قبیله ای ، معاملات ،حتی نوشتن اشعار و مانند آن که در آن زمان بسیار رواج داشته است ، پس اگر کسی در چنین جامه ای سواد داشته باشد ،خلاصه عقلا بهره ای از آن می برد ، بیان سواد و استفاده از اثرات آن نقد بود و ماندن و بیان نکردن سواد با این سیاست که سکوت کند و طی ده ،بیست سال متونی از خود بنویسد که تازه معلوم نبود در اهدافش موفق شود نسیه؟!

بخصوص اینکه این نوشته ها باید آداب ورسوم یک جامعه با تفکر جاهلی و ظلمانی را به سوی نور علم ومعرفت وعرفان عوض کند،پس نوشته های او بایستی از پشتوانه فکری قوی و مطالعاتی خاص برخوردار باشد .

از طرف دیگر در چنین جامعه جاهلی با آن همه عناد و انحراف ،بوجود آمدن این همه تغییرات مسلما به بهای سنگین بدست خواهد آمد و او می دانست این امر ،اذیت ها و آزارهای شدید به دنبال خواهد داشت و بدون پشتوانه محکم این مهم به جایی نخواهد رسید.

در ثانی دا شتن سواد او نمی توانسته مخفی بماند چون مردم واطرافیان قدر او که بعد از ادعای پیامبری از دشمنان سرسخت او شدند به آن احتجاج می کردند ،چون آنها تمام دوران کودکی ، نوجوانی ، وجوانی او را دیده بودند ، مسلما حداقل ،از معلمین او خبر داشتند و اگر کوچکترین تحول علمی و نبوغ خاص در او دیده می شد ، حتما می فهمیدند و به ان احتجاج می کردند.

پس او نمی توانسته مردم را فریب دهد که سواد ندارد یا دارای نبوغ پنهان است ، حتی کفار و دشمنان او در سیر عجز نسبت به قرآن (که انشاءالله خواهد آمد)هیچگاه یادی از باسواد بودن او نکردند و امی بودن او را قبول داشتند ، بطوریکه وقتی در مقابل قرآن نتوانستند شبیه بیاورند ، آنرا سحر خواندند.

پس تا اینجا می توانیم بگوییم که او سواد نداشته و نبوغ خاص هم نداشته که بتواند کتابی از خود بنویسد که آن همه تحول در قوم معاند وجاهل ایجاد کند و آنها را تبدیل به انسانهای عارف و مقرب الهی نماید ،بطوری که وقتی از جهادی سالم برمی گشتند به دلیل اینکه به فیض شهادت نرسیدند ، اشک از دیدگانشان سرازیر بشود.


موضوعات:اثبات وحی بودن قرآن ,

بر چسب: , , , , , , ,
برهان-2-اثبات-وحی-قرآن----از-روی-دلایل-عقلی-«امی»-بودن-پیامبر برهان-2-اثبات-وحی-قرآن----از-روی-دلایل-عقلی-«امی»-بودن-پیامبر برهان-2-اثبات-وحی-قرآن----از-روی-دلایل-عقلی-«امی»-بودن-پیامبر برهان-2-اثبات-وحی-قرآن----از-روی-دلایل-عقلی-«امی»-بودن-پیامبر برهان-2-اثبات-وحی-قرآن----از-روی-دلایل-عقلی-«امی»-بودن-پیامبر امتیاز : 575 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |
نظرسنجی
کدام موضوع را بیشتر دوست دارید ؟
نتايج|| آرشیو نظرسنجی